decowood_arhitektuurifoto-noblessneri-sadamalinnak_staapli

Noblessneri sadamalinnak

Rõdupiirete ja fassaadielementide viimistlus

Noblessneri sadamalinnak, Staapli

Noblessner on unikaalne korteriarendusprojekt, kus kaasaegsed kvaliteetsed korterid kerkivad ajaloolise pärandiga keskkonda. Terviklik elamukvartal lähtub inimkesksusest – autod viiakse maa-alusele tasandile, majade sisehoovides on privaatsed puhkealad, maju ümbritsevad jalakäijatele mõeldud tänavad, linnaväljak ja promenaad. Kaunite vaadetega mereäärsed korterid on avaralt valgusküllased, energiasäästlikud, hea sisekliima ja mugava põrandaküttelahendusega.

Decowood tarnis korterite rõdudele laed ja põrandad, mille valmistamiseks kasutati toonitud õliga töödeldud lehise laudist. Lisaks viimistles Decowood massiivsed lehise liimpuitraamid.

Noblessner asub Tallinnas, Lennusadama kõrval mere ääres. Kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak. Siin on suurejoonelise arhitektuuriga ajaloolised tööstushooned, rannapromenaad, jahisadam ning kodude ja äripindade uusarendus. Kõik vana renoveeritakse, kõik uus on hoolikalt läbi mõeldud. 

ArhitektArhitektuuribüroo PLUSS OÜ
Ehitaja Merko Ehitus AS
Foto Elvo Jakobson
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto_noblessner
Muuuv-seiklusmaa

MUUUV seiklusmaa Viimsis

Seiklusmaa sisematerjalide viimistlus

MUUUV seiklusmaa Viimsis

Uudse kontseptsiooniga MUUUV seiklusmaa ehitustööd oli üks keerulisemaid väljakutseid lasteala sisemaastiku tehnilise lahenduse loomisel. Sisemaastiku rajamisel kasutati spetsiifilist oskusteavet siseruumi sobiliku Playtop Nike Grind katendi tarnija MUUW Estonia OÜ koostööpartneritelt Hollandist. Mängutoa kõrgetele viimistlusnõuetele vastavad puitosad tarnis Decowood. Kogu puit on töödeldud toonitud tuletõkkepeitsiga.

Viimsi Keskuses üle 2000 m2 suurusel pinnal paiknev meelelahutusala pakub põnevat tegevust kogu perele. Seiklusmaa on interaktiivne ja mänguline keskus, mille paljude atraktsioonide hulgas on näiteks erineva raskusastmega ronimisrajad, kaljuronimissein, liu- ja ronimistorudega batuudimaastik, võrkpüramiid ning saladuslikud kookonkiiged.

ArhitektInseneriteenused OÜ
Tallinna Kaubamaja ASi arhitektid Tellija
Nordecon AS Foto
Elvo Jakobson
Muuuv-seiklusmaa
Muuuv-seiklusmaa
Muuuv-seiklusmaa
Pärnu Rannastaadion

Pärnu Rannastaadion

Fassaadimaterjali viimistlus

Pärnu Rannastaadion

Pärnu Rannastaadion on ehitatud 1929. aastal, kuid selle korrashoid jäi Nõukogude Liidu ajal unarusse. 2016. aastal renoveeriti staadionit kolmandat korda ning täna näeb see ainulaadne merevaatega staadion väga uhke välja. Hoone valgest betoonist pinnad sekundeerivad Rannahotelli tundlikele fassaadidele, kuid samas ei konkureeri nendega. Puitfassaad koos võimsa, kuid õhulise puitkonsooliga viitab kunagisele arhitekt Olev Siinmaa poolt projekteeritud funktsionalistlikule staadionihoonele.

Decowoodi osaks oli selle projekti juures tuletõkketöötlusega lehisest fassaadilaudise tarnimine. Laudise tulekindluse saavutamiseks kasutati Multi Pro Systemi tuletõkkeimmutust Ultra. Muide, 2016. aastal valisid kohalikud elanikud suvepealinna aasta teoks just renoveeritud Pärnu Rannastaadioni valmimise.

Arhitekt KAMP Arhitektid
Tellija Eventus Ehitus OÜ
Foto Elvo Jakobson
Parnu-rannastaadion
Parnu-rannastaadion
Parnu-rannastaadion
Parnu-rannastaadion
Noa_Restoran

Restoran NOA

Viimistletud Fasaad ja Interjöör

Restoran NOA

2015. aastal Eesti arhitektuuripreemia saanud restoranihoone paikneb krundil U-kujuliselt, moodustades keskele liiklusmürast ja tuultest kaitstud sisehoovi. Hoone tänavapoolsed fassaadid on enamuses kinnised, merele avanevad fassaadid aga õhulisest klaasist, läbi mille avaneb kaunis vaade Tallinna lahele ning vanalinnale. Restorani välifassaadi ja terrassilaudise viimistluse ning siseruumide laed ja seinte värvitud puitosad tarnis Decowood. Tänavapoolse välifassaadi laudiseks on termosaar (tarnijad Thermory OÜ ja Brenstol OÜ), mille Decowood töötles kahes kihis termopuidu viimistluseks väljatöötatud fassaadiõliga. Selle projektiga sai 2013. aastast alguse Decowoodi ja Thermory koostöö.

Termotöödeldud puit on mere ääres asuva NOA restorani puhul suurepärane valik, sest lisaks sellele, et puit on kaunis ja annab hoonele looduslähedust, on tegemist vastupidava ja stabiilse materjaliga meie põhjamaises kliimas. 

Arhitekt KAMP Arhitektid OÜ
Ehitaja 1Partner Ehitus OÜ
Foto Elvo Jakobson
Noa_Restoran
Noa_Restoran
Noa_Restoran