Puidust välismaterjalide viimistlemine

Kvaliteetne välisviimistlus pikendab hoone eluiga

Välisvoodri viimistlemine

Puidust materjalide viimistlemiseks välistingimustes on palju erinevaid võimalusi, millest igaüks leiab endale meeldiva. Enne lõpliku värvi- või õlikihi kandmist on oluline puidu immutamine ja kruntimine, sest algusest peale õigesti töödeldud puitfassaadid, -terrassid ning -trepid on kaunid ja vastupidavad ega vaja pidevat järelhooldust ja uuesti viimistlemist. Välistingimustes võib puitu näiteks värvida, peitsida või õlitada. Aina populaarsemaks on muutunud ka puidu vanutamine.
Puitlaudise välisviimistluse säilimine sõltub palju lisaks töötlusele ja viimistlusmaterjalidele ka puidu kvaliteedist, kasutus- ja asukohast ning selle eest hoolitsemisest, mis enamasti tähendab laudise korrapärast puhastamist. Et tulemus oleks võimalikult kauakestev, on oluline kõiki võimalusi ning aspekte enne tellimuse esitamist arutada Decowoodi spetsialistidega.

Väliskeskkonnas kasutatavat puitu on enne kruntimist, peitsimist või värvimist oluline kvaliteetse puidukaitsevahendiga immutada, eriti kui soovite jätta puidule loomuliku välimuse.
Puidu immutamine puidukaitsevahendiga aitab puitu seestpoolt toita. Õigesti hooldades peab see vastu aastakümneid. Immutamine kaitseb puitu mädanemise, kõdunemise, seente ja hallituse eest. Selleks, et puitu kaitsta ka UV-kiirguse eest, tuleb materjali töödelda veel mõne pinnavärvi või pigmente sisaldava immutiga.

Kruntimine on värvitud välisvoodrilaua pika eluea tagamiseks väga oluline, sest see annab lauale esmase kaitse ilmastikuolude eest, ühtlustab aluspinda ning moodustab pinnavärvi edukaks nakkumiseks sobiva pinnakihi.
Tumedate või halva katvusega toonide puhul soovitame kasutada toonitud krunti. Nii jääb lõpptulemus ühtlasem.
Enne kruntimist tuleb veenduda, et immutatud pind on korralikult kuivanud.

Värvitud välisvooder aitab kaitsta niiskuse, seente ja muude kahjulike tegurite eest. Parima kaitse selleks annab pind, mis on immutatud, krunditud ja kaks korda katva värviga kaetud.

Värvime kõiki enamlevinud poolmatt-tooni voodrilaudu. Selleks kasutame kruntvärvi ja katvat pinnavärvi. Nii saavutame kauapüsiva ning kvaliteetse tulemuse, mis välistingimustele vastu peab.
Värvitooni valimisel tuleb arvestada, et värvikaardil olev toon erineb vähemal või suuremal määral alati lõpptulemusest. Värvikaardiks on enamasti paberi peale trükitud trükivärv, mis erineb valguse murdumise omadustes puidu peale kantud päris värvist.

Peits annab puidule sära ja toob välja puidu struktuuri ning ilusa naturaalse pinna ja kaitseb mädanemise, kõdunemise ning värvi kulumise eest.
Peitsi eeliseks on naturaalne matt pind, kuid ilmastikukindlust sellel ei ole. Ilmastikukindluse saavutamiseks soovitame puidu üle lakkida värvitu või toonlakiga.
Olenemata tüübist on oluline peitsida puitu nii, et see säilitaks puidu loomulikud värvid. Välisvoodriks pakume looduslikku täismatt kuuse- ja männipuitu, mida saab valida enamlevinud toonide seast.

Puidu õlitamine aitab välimust ühtlustada, säilitada ja stabiliseerida välispinna toone ning vähendab puitpinna lõhenemist. Õlitamine annab puidule ilmastikukaitse ja jätab puidule meeldiva sooja mati pinna.
Välisvoodriks pakume looduslikku täismatt kuuse-, männi- ja lehispuitu, mis on värvitud või mida saab valida Tikkurila toonikaartide seast.

Meie teenused

Keskkonda väärtustavad viimistluslahendused

Kaunilt viimistletud puit on silmale ilus ja eestlaste seas armastatud materjal nii hoonete sise- kui ka välisviimistluses. Puidust pindade viimistlemise valik on väga lai, ulatudes naturaalsest, puidu omanäolist välimust säilitavast õlitamisest ja vahatamisest kuni tugevat kaitsekihti pakkuvate värvide ning lakkideni. Puidu viimistlemise eesmärk on lisaks silmailule puitmaterjalist põranda, seinte, lae, trepi, mööbli, terrassi ja fassaadi kaitsmine niiskuse, päikesekiirguse, määrdumise ning kulumise eest.