Puitmaterjali viimistlus Sise- ja väliskeskkonda

Teenused

Kvaliteetne puitmaterjalide viimistlemine on meie igapäev

TUNNUSTATUD VIIMISTLUSPARTNER AASTAST 2006

Tänu tooraine kättesaadavusele ning lihtsale ja paindlikule töödeldavusele on puit olnud läbi sajandite populaarseim ehitusmaterjal. Õigete materjalidega ning korrektselt viimistletud puit sobib nii linnakeskkonda kui ka loodusesse, pakkudes soojuse ja tervislikkuse kõrval silmarõõmu. Puidu viimistlemine on vajalik eelkõige puidu eluea pikendamiseks, aga ka hinnatud materjali ilu esile toomiseks.

Puidu viimistlemiseks on mitmekülgseid võimalusi nagu peitsimine, lakkimine, värvimine, õlitamine ja vahatamine. Sisevoodri viimistlemisel kasutatakse sageli peitsimist, mis annab puidule sära ja toob välja puidu naturaalse struktuuri. Lakk annab puidule kaitse niiskuse eest, jättes samas samuti läbi kumama puidu unikaalse tekstuuri. Kaunilt värvitud sisevooder annab pikaajalise tulemuse ning vahaga kaetud laud kaitseb mustuse ja niiskuse eest, kumades siiski naturaalselt. Välisvoodri viimistlemisel tuleks alustada puidu kaitsmisest seente, niiskuse, päikesekiirguse ja puidukahjurite eest immutusega, seejärel kas materjal õlitada, peitsida või värvida.

Kõige mugavam ja kiirem on lasta nii sise- kui ja välise puitlaudise viimistlustöö teha ära professionaalidel, jättes endale au nautida oma kaunilt ja korrektselt viimistletud kodu.