Teenused

Puidust sisematerjalide viimistlemine

Läbimõeldud materjalivalik ja viimistluslahendus loovad tervisliku elu- ja töökeskkonna.

Viimistletud puitmaterjal sisekeskkonnas

Siseruumide puitpindade viimistlusvõimaluste seast leiab igaüks endale meeldiva, olgu tegemist siis laki, värvi, õli, peitsi või vanutamisega. Igal meetod on annab erineva välimuse ja kestvusega tulemuse ning siin oleneb palju nii puitlaudise kasutuskohast, puidu materjalist kui ka omaniku maitsest. Tule ja aruta koos kogenud puiduviimistlusekspertidega ning leiame kindlasti õige lahenduse!

Puidu lakkimiseks kasutame looduslikke ja värvituid materjale, mistõttu saab siseviimistlus alati omapärase lõpptulemuse.

Sisevoodrilauad on valmistatud värvitust kuuse- ja männipuidust. Männipuit on tumedama, punaka tooniga ja muutub aja jooksul ning UV-kiirguse toimel veelgi tumedamaks. Männipuidule on iseloomulik kirju ja vahelduva laiusega punane-kollane muster. Kuusepuit on aga heledama tooniga ja säilitab oma tooni ka pikema aja vältel, kolletudes ainult vähesel määral. Kuusk on hele puit ning sobib naturaalsel kujul või valge poolläbipaistva pinnaviimistlusega hästi ka väikestesse või hämaramatesse ruumidesse.

Siseruumide lagede ja seinte ning eluruumide viimistluses kasutame kruntlakki, vahelihvi ja pinnalakki. Lakk annab puidule kaitse ja pesukindluse, jättes läbi kumama puidu tekstuuri. Ilusa tulemuse saavutamiseks tuleb läbi mõelda, millistesse tingimustesse materjal läheb ning vastavalt sellele valida õige lakk, puit ja ümbrusega kokkusobiv toon. 

Lakkimisel võib kasutada mitut erinevat moodust tooni saavutamiseks. Näiteks võib kasutada toonlakke või siis toonpeitsi, mis hiljem värvitu lakiga üle lakkida.

Sisevoodri viimistluse hinda küsi info@decowood.ee

Värvitud puitmaterjal annab täiusliku lõpptulemuse voodrilaudade siseviimistlusele.
Värvime kõiki enamlevinud tooni voodrilaudu. Kõigepealt värvime krundi, seejärel lihvime ning kasutame kahel korral pinnavärvi, et saavutada kauakestev ja kvaliteetne tulemus.
Puidu värvimiseks kasutame vaid poolmatt-toone, nii jääb lõpptulemus loomulikum. Värvitooni valimisel tuleb arvestada, et värvikaardil olev toon erineb vähemal või suuremal määral alati lõpptulemusest. Värvikaardiks on enamasti paberi peale trükitud trükivärv, mis erineb valguse murdumise omadustes puidu peale kantud päris värvist.

Peits annab puidule sära, toob välja struktuuri ning aitab tõsta vastupidavust päikesekiirguse eest. Nii saab anda puidule ilusa naturaalse toonitud puidupinna.
Peitsitud sisevoodrit saab kasutada siseruumide lagede ja seinte ja eluruumide viimistluses.
Peitsi eeliseks on naturaalne matt pind, kuid pesukindlust tal ei ole. Pesukindluse saavutamiseks soovitame puidu üle lakkida värvitu lakiga.
Olenemata tüübist on oluline peitsida puitu nii, et see säilitaks puidu loomulikud värvid. Selleks pakumegi sisevoodriks looduslikku täismatt kuuse- ja männipuitu, mida saab valida enamlevinud toonide seast.
Enne peitsimist tuleb puit hoolikalt lihvida ja tolmust puhastada. Peits on mõeldud kasutamiseks sisetöödel.

Vahatatud laud annab puidule tooni, kaitse mustuse ja niiskuse eest ning jätab naturaalse välimuse. Vahatamine tugevdab hästi eelnevalt viimistletud puitpõrandat.
Naturaalsed vahasegud koosnevad looduslikest materjalidest, mis on enamjaolt värvitud, kuid saab valida ka enamlevinud toonide seast.
Vahatatud lauda võid kasutada nii sauna kui eluruumide seintes ja lagedes.

Meie teenused

Keskkonnasõbralikud viimistluslahendused

Ehitusmaterjali valikul on oluline ka puidu keskkonnasõbralikkus ja taaskasutatavus, sest aina enam jõuavad inimesed ringiga tagasi loodussõbralike ning ökoloogiliste ehitusmaterjalideni, eelistades nii enda ja oma perekonna tervise kui ka keskkonnahoiu seisukohast naturaalseid materjale.