decowood_arhitektuurifoto-noblessneri-sadamalinnak_staapli

Noblessneri sadamalinnak

Rõdupiirete ja fassaadielementide viimistlus

Noblessneri sadamalinnak, Staapli

Noblessner on unikaalne korteriarendusprojekt, kus kaasaegsed kvaliteetsed korterid kerkivad ajaloolise pärandiga keskkonda. Terviklik elamukvartal lähtub inimkesksusest – autod viiakse maa-alusele tasandile, majade sisehoovides on privaatsed puhkealad, maju ümbritsevad jalakäijatele mõeldud tänavad, linnaväljak ja promenaad. Kaunite vaadetega mereäärsed korterid on avaralt valgusküllased, energiasäästlikud, hea sisekliima ja mugava põrandaküttelahendusega.

Decowood tarnis korterite rõdudele laed ja põrandad, mille valmistamiseks kasutati toonitud õliga töödeldud lehise laudist. Lisaks viimistles Decowood massiivsed lehise liimpuitraamid.

Noblessner asub Tallinnas, Lennusadama kõrval mere ääres. Kunagisest Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak. Siin on suurejoonelise arhitektuuriga ajaloolised tööstushooned, rannapromenaad, jahisadam ning kodude ja äripindade uusarendus. Kõik vana renoveeritakse, kõik uus on hoolikalt läbi mõeldud. 

ArhitektArhitektuuribüroo PLUSS OÜ
Ehitaja Merko Ehitus AS
Foto Elvo Jakobson
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto-noblessner
decowood_arhitektuurifoto_noblessner
decowood_arhitektuurifoto_kodulahe

Kodulahe elamukvartal Tallinnas

Rõdu- ja Fassaadimaterjali viimistlemine

Kodulahe elamukvartali kortermajad Lahepea 7 ja Lahepea 9 valmisid aastateks 2017 ja 2019. Tegemist on hoonetega, mille kõik projekteeritud lahendused ja tooted on valitud keskkonnasõbralikkust ja energiasäästlikkust silmas pidades.

Decowood tarnis majadele puitlaudisest fassaadid – tegemist on hööveldatud kuuselaudisega, mis on töödeldud toonitud fassaadiõliga. Projekt oli seoses suuremahulisusele suhteliselt keerukas, kuid tulemus sai äärmiselt kena ja vastavalt kliendi soovile naturaalne.

Keskkonnasõbralikud ja kvaliteetsed on ka Kodulahe korterite puhul kasutatud teised materjalid: siseseinad on kivist, puit-alumiiniumaknad kolmekordse klaaspaketiga, ruumides on vesipõrandaküte, tammeparkett, korteripõhine soojustagastusega ventilatsioonisüsteem ning parklakorrusel asuvad spetsiaalselt elektriautodele mõeldud 230V laadimispunktid. Hoone energiaklass on B.

Arhitekt Arhitektuuribüroo KAMP Arhitektid
Tellija RAMM Ehitus
Foto Elvo Jakobson
decowood_arhitektuurifoto_kodulahe
decowood_arhitektuurifoto_kodulahe
decowood_arhitektuurifoto_kodulahe